Trnkobraní 2006

Pro ty z vás, kteří to ještě neví, tak u nás na zlínsku se každoročně koná akce zvaná Trnkobraní. Je to v podstatě spousta koncertu a jiných zábavních akcí na jednom místě. Když budete číst dál, tak tu budou i odkazy, na kterých si o této velmi zajímavé akci budete moct přečíst více.

Aby toho nebylo málo, tak Trnkobraní není jedno, ale rovnou dvě. Jedno je ve Vizovicích, druhé ve Slušovicích. U nás to stejně jako loni vyhrály Slušovice. Ve stručnosti informace o akci:

  • místo konání – Slušovice, letiště Bílá hlína*,
  • datum konání – pátek 18. – neděle 20.6.2006.

Abych nezapomněl, na tuto jsme se stejně jako loni domluvili se Šárkou, Jardou a Jirkou. Letos dokonce přijel i Jirka :-). Tentokrát přijeli v pátek večer, takže jsme toho v pátek už moc nestihli. Šli jsme do hospůdky Vyhlídka na véču. Jak tak nad tím přemýšlím, tak si tam ale jídlo nikdo nedal. Jenom jsme něco málo popili. Když jsme přšli domů, tak jsme v pití pokračovali. Naštěstí jsme měli doma docela pěknou zásobu*Sangrie. Mňam, mňam. Vypili jsme skoro dvě flašky. A to nám s tím teda holky moc nepomohly :-). Nejvíc se teda činil Jarda, taky podle toho dopadl :-).

Když jsme ráno vstali, tak jsme se dozvěděli, že to včera Jarda fakt přehnal a ráno musel na WC. Ano, myslíte si to správně, nějak se mu to v žaludku pomíchalo a on prostě musel :-).

Na oběd, pokud si to dobře pamatuju, jsme si objednali pizzu. Když ji přivezli, tak jsme se na ni vrhli, protože už nám nezbývalo přiliš času do odchodu. Jarda se Šárkou chtěli vidět skupinu Peha, která měla hrát v 15:30. Když jsme dojedli, tak jsme vyrazili (trolejbus, vlak a autobus).

Na místo určení jsme dorazili asi o hodinu dřív, tak jsem Jardu se Šárkou poškadlil, že jsme mohli jet klidně o hodinu pozdějc :-). Ještě před Pehou jsme si to tam pořádně prošli. Bylo tam hodně zajímavých věcí, ale asi nejvíc se mi líbili motorový paraglidisti :-).

Koupili jsme něco k pití, na rozjezd jenom nealko, a pak hurá na koncert. Název skupiny Peha mi před Trnkobraním nic neříkal, ale jak jsem zjistil, tak spoustu písniček jsem znal. Zpěvačka zpívala luxusně, takže musím říct: “Super koncert.” Pak jsme měli zase nějakou dobu čas (asi hoďku a půl) než nám začne hrát další skupina – Mig 21. Na ty jsem se móóóóóc těšil. V této pauze jsme se šli zase projít, zahráli jsme si fotbálek (ne normální, jenom stolní 🙂 ). A pak tradá na Migy. Macháček neměl chybu, je to fakt “šoumen”.

Na Trnkobraní mi ještě Danuška koupila vánoční dárek, ale to bych asi měl zapomenout, co? 🙂 No, a pak už jsme se pomalu začali připravovat na cestu domů. Jeli jsme posledním autobusem. Bylo to, myslím, něco po 9. Letos to organizátoři opravdu moc chytře nevymysleli. Poslední autobus jel takhle brzo a další až po 2 ráno. Fakt super. Tak jsme jeli radši brzo. Když jsme přijeli na nádraží do Lípy, tak se nás autobusák zeptal, jestli někdo jede do Zlína, že on jede do vozovny. Tak jsme s ním jeli. Tohle byla zase dobrá vychytávka :-). Pak jsme jeli trolejbusem domů. Doma na nás, stejně jako včera, čekala Sangria – dobrá kamarádka :-). No a potom už tradá do postýlky.

Když jsme se ráno probudili, tak jsme něco málo pojedli. Pak se naši návštěvníci pomalu začali chystat na odjezd. Ne, že by už odjížděli do Prahy, ale museli si dát všechny věci do auta, protože už jsem potom neměli v plánu se k nám vracet. Na oběd jsme chtěli původně jít na Záložnu. Jak jsme ale zjistili, tak nám záložna vyhořela. Co se dá dělat, tak jsme šli k 7 hříchům, stejně jako loni. Já jsem si k obědu objednal pivko. Až ho přinesli, tak jsem si uvědomil, že jsem tam autem, tak jsem ho s Dančou vyměnil za nějaké nealko. Po obědě jsem zavezl Danču k rodičům, musela tam něco zařídit.

Zbytek jsme jeli do Kroměříže podívat se na kroměřížskou zahradu. Bylo to tam zajímavé. Naposledy jsem tam byl už hóóóóódně dávno. Tak dávno, že už si to nepamatuju. část byla moc pěkná, ale zbytek teda nic moc. Navíc mi tam došla baterka ve foťáku, tak mám zdokumentovanou jenom část. Jak se později ukázalo, tak toto vyčerpání baterky mělo málem fatální následky na všechny fotky na kartě. Málem jsem o ně o všechny přišel. Nakonec se ale podařilo najít program na obnovení. Po prohlídce zahrady jsme se museli rozloučit. Já jsem jel zpátky do Zlína a Šárka, Jirka a Jarda pokračovali do Prahy. Bude se mi po vás stýskat :-). Byl to vážně hezký víkend.

(91)

Napsat komentář

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..