Dny volna – výlet do Blue Mountains

Na další, tentokrát ještě delší víkend (v pondělí je totiž velikonoční pondělí) jsme naplánovali výlet do Blue Moutains. Vyrazit bysme měli v pátek ráno a návrat je plánovaný na pondělí. Uvidíme ale, jak to všechno bude, protože s počasím to zatím nevypadá moc dobře.

Ve čtvrtek jsme se dozvěděli, že o víkendu mají být přeháňky, místy i déšť. No, aspoň ten výlet bude trošku zajímavější :-). Déšť jsme v Austrálii ještě neviděli, tak jsme na něj zvědaví. Ve čtvrtek večer začal foukat vítr a začalo se zatahovat. V noci pršelo. Já jsem to s tím poznáváním deště nemyslel vážně :-).0

a pátek jsme v podstatě neměli žádné plány. Od rána bylo venku zataženo, tak jsme byli skoro celý den na pokoji. Teda skoro :-). Jirka tam byl úplně celý den. Já jsem se musel jít aspoň na chvilku projít, protože už mi z toho začalo hrabat. Když tak nad tím přemýšlím, tak na gymplu nebo i když jsem byl na kolejích, tak mi nedělalo problém být celý den zavřený doma. Nevím, co se se mnou stalo, ale teď mi to vážně už lezlo na mozek. A to je dobře :-), protože venku je to vždycky lepší :-).

V sobotu ráno (v 7:30) jsme měli sraz na “Central Station”. Na začátku bych měl asi napsat, kdo že to s námi vlastně na tento výlet jel. A teď přijde rozpomínání se na jména. Jelo nás tam totiž 10 a předem jsem znal jenom 3 lidi (včetně sebe 🙂 ). Takže jeli jsem tam v této sestavě: Jirka, Evča, Edita, Marcela, Iveta, Jitka, Libor, Kamil a já. Uffff… já jsem si vážně vzpomněl na všechny :-).

Po setkání jsme si koupili lístek do Katoomby, což je město v Blue Mountains, kde jsme měli zamluvený hostel. Jednosměrný lístek stál $12,20. Cesta trvala něco přes 2 hoďky. Za tu dobu jsme se stihli aspoň trošku seznámit. Do Katoomby jsme dorazili kolem 10. Šli jsme se ubytovat do hostelu, tam nam ale řekli, že pokoje ještě nemají připravené, tak jsme vyrazili na hike se všema věcma. Před tím než jsme vyrazili, tak jsme si na zítřek zamluvili výlet do jeskyní. Zítra totiž ještě taky nemělo být úplně hezky. Ale počasí se podle předpovědi mělo zlepšovat. Pak jsme vyrazili. Po cestě nám začalo pěkně pršet. To bude nádherný výlet :-). Šli jsme se podívat na “Tři sestry – Three Sisters”. To jsou tři skály vedle sebe (to už jsem věděl od Peťky). Ale byla taková mlha, že jsme neviděli vůbec nic. No, aspoň se projdeme :-). Pokracovali jsme dál po cestě. Kdyby bylo vidět dál než na 10 metrů, tak by po cestě mohly být docela hezké výhledy :-). Tak jsme viděli jenom mlhu. Za celou dobu na výletu jsem nevytáhl foťák. Ještě že mám Jirku :-), ten něco nafotil. Výlet nám zabral skoro 3 hodiny. Po cestě do hostelu jsme se zastavili v “Coles” (něco jako naše Billa), kde jsme udělali nákupy na dnešní večeři a zítřejší snídani. Pak jsme se taky nezapomněli zastavit v “Liqueur Landu” (ano, tušíte správně, prodává se tam alkohol 🙂 ). Potom jsme se ubytovali. Nevím, z jakého důvodu nás nemohli dát všechny na jeden pokoj, ale rozdělili nás. Na jednom pokoji jsem byl já s Jirkou, Evčou a Edit a na druhém zbytek. K nám ještě později přislo dalších 6 Australanek :-). Chvíli jsme si dali oddech, a pak jsme šli vařit véču. S Jirkou jsme toho teda moc nenavařili. Měli jsme sendviče – stejně jako hodně často doma :-).

Po večeři jsme seděli u stolu a hráli jsme všelijaké hry. Některé byly zajimavé, jiné ne :-). A samozřejme jsme u toho popíjeli to, co jsme si nakoupili. Já s Jirkou jsme měli 2 láhve vína. Mňam, mnam :-). Taky jsme hráli fotbálek a zakončili jsme to ping pongem. Nejdřív nás ho hrálo nějak moc, ale nakonec jsme tam zůstali jenom dva (s Evčou). Moc dlouho jsme tam ale nevydrželi a po chvíli jsem šli taky spát. Musím říct, že pinec jsem si dnes zahrál náramně. Strašně mi to připomnělo naše seance v hospůdce u Barcuchů ve Zlíně.

Ráno jsme vstávali v 8. Museli jsme takto brzo, protože na 9:30 jsme měli zamluvený výlet do jeskyní a před tím jsme se chtěli ještě najíst. Po snidani jsme si sbalili věci a vyrazili na sutobus. Někteří si sbalili všechno, protože jim dneškem pobyt končil. Já s Jirkou jsme měli zaplacenou ještě jednu noc. Tento víikend jsou totiž velikonce, tak jsme zůstavali až do pondělka. Třeba se nám podaří někoho přemluvit, aby tu s námi zůstal taky. Nebudu vás dlouho napínat. Nakonec jsme byli v přesvědčování úspěšn a skoro všichni zůstali, ale o tom až za chvíli.

Něco málo po 9:30 jsme vyrazili autobusem směr jeskyně. Po cestě se v podstatě nic závratného nestalo. Jenom Ivet se udělalo špatně, tak jsme zastavili. A díky tomu jsme viděli první wildlife – kolkana. Teda on to byl spíš deadlife, protože byl přejetý. Ale aspoň něco :-). Na místo jsme dorazili kolem 11. Paní učitelka – Evča 🙂 nám řekla, že máme jít na záchod, tak jsme poslušně šli a vyrazili jsme na prohlídku. Jeskyně byla rozhodně zajímavá. Bylo to tam propracovanější než u nás v Moravském krasu, ale že bych to musel vidět 2x, to ne :-). Udělal jsem spoustu fotek. Doufal jsem, že aspoň pár z nich vyjde dobře. A vyšlo :-). První jeskyně, ve které jsme byli se jmenovala “Jenolan Cave”. Po její prohlídce jsme si dali něco k jídlu a vyrazili na druhou jeskyni. Kdybysme tu druhou neměli už zaplacenou, tak bych do ní nešel a to bybyla škoda. Druhá jeskyně – “Oriental Cave” byla rozhodně zajímavější. Jednak byl lepší průvodce a jednak jsme tam toho víc viděli.

Po prohlídce druhé jeskyně nás čekala cesta domů (teda do hostelu 🙂 ). Skoro celou cestu jsem prospal. Po příjezdu jsme se rozloučili s Jitkou a Silvou, které se museli vracet zpátky. A tady se dostáváme k tomu, kdo nám zbyl na další večer, noc a na zítřejší túru. Celkem 8 lidiček – slušný výsledek :-). Potom jsme šli stejně jako včera na nákupy – jídlo i alkohol :-).

Večer byl podobný tomu včerejšímu, akorát jsme nehráli pinec, jenom různé hry u stolu. Asi nejlepší byla pantomima. Zase mi to připomnělo herní večery, které jsme pořádali u mě doma – ve Zlíně. Tentokrát jsme ale nepředváděli povolání, ale vrhli jsme se na filmy a bylo to super. Třeba Čelisti, Terminátor, Blade, ale i Na samotě u lesa, Mrazík apod.

Ráno jsme vstávali podobně jako včera. Musím říct, že dnes mi nebylo tak dobře jako včera. Asi to bude tím, co jsem včera vypil :-). Jednak toho bylo víc než večer před tím a jednak to nebylo tak dobré víno. Koupili jsme krabicové víno, litr za $2. Zní to hrozně, co? Ale pít se to dalo, ikdyž si Jirka myslel, že ne :-).

Po snídani jsme se sbalili. Tentokrát všichni všechno a vyrazili jsme na hike. Původně jsem si myslel, že půjdeme podobnou trasu, jako jsme šli první den, a pak porovnáme fotky (mlha versus sluníčko), ale nakonec jsme to udělali úplně jinak. Po pravdě už si trasu moc nepamatuju, tak se vámi podělím aspoň o to, co mi uvízlo v hlavě. Šli jsme se podívat na “Gordon Falls”, tak jsme viděli “Tři sestry”, ale z druhé strany. Konstatovali jsme, že ze zadu by na sobě měli ještě zapracovat :-). Počasí nám vyšlo suprově. Svítilo sluníčko. Sice byla i malá přeháňka, ale to jsme brali jako přijemné osvěžení. Cestu jsme zakončili v Leuře – stanice vlaku, tam si s námi trošku zašpásovala mapa. Byly v ní ulice, které ve skutečnosti neexistovali, tak jsme se museli několikrát vracet. Původně jsme chtěli jít až do další stanice vlaku, ale po bloudění jsme si řekli, že nám to bude stačit. A dobře jsme udělali. V kavárně jsme si dali kafčo, a když jsme ho dopíjeli, tak začalo docela slušně pršet. Tak jsem se schovali pod střechu, dali si něco k snědku a vyrazili na vlak. Cestou jsme potkali Čechy. Byli to starší lidi, ale docela čilí. Mohlo jim být něco přes 80. Říkali, že tu jsou už strašně dlouho. Myslím, že říkali něco o 35 letech. Evidentně byli rádi, že si moli popovídat s někým česky. Po tomto zpestření jsme vyjeli směr Sydney. Po cestě jsme zase hráli zajímavé hry :-). Lidi v našem vagóně si museli říkat, co to tam přišlo za magory :-).

Na “Central Station” jsme se rozloučili. My s Jrkou jsme zamíčili domů, kde nás čekala poslední noc v našem starém bytě. Zitra se totiž stěhujeme. Už jsme se oba nemohli dočkat.

(128)

Napsat komentář

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..