Návštěva Prahy

Pro svou první letošní cestu do Prahy jsem si vybral víkend 12.1. do 14.1. No, já jsem si ho teda nevybral sám, ale domluvil jsem se s lidičkama. Jednak, abych tam měl nějaký program a jednak taky pro to, abych měl kde přespat :-).

České dráhy posunuly vlak, kterým jsem vždycky jezdil, ale musím řřct, že to bylo k lepšímu. Vyjel jsem jenom o půl hoďky dřív a do Prahy jsem se dostal dřív o celou hodinu.

Na hlavák jsem přijel v 7 hodin, pak jsem zamířil za Šárkou a za Jardou do práce. Sídlí v Celetné ulici. Nějak jsem se tam dostal. Jarda mě zprdl, že jsem měl jít jinudy. Byl bych tam asi tak o 2 minuty dřív :-). Po přivítání jsme tam ještě chvilku čekali na Jirku. Když jsme byli kompletní, tak jsme vyrazili na cestu do hospody. Podle tradice jsme nemohli jít nikam, kde už jsme byli, tak jsme šli na Anděla do hospůdky Local Block (doufám, že se to tak píše 🙂 ). Bylo to tam fakt zajímavé, měli tam i lezeckou stěnu. Tu jsem jenom viděl, naštěstí jsem po ní nelezl :-). Dnes jsem si na večeři dal bitek. Jak mi hovězí moc nechutná, tak musím říct, že tentokrát to bylo super. Popili jsme, poklábosili, předběžně jsme se domluvili na zítřek. Večer hrál Jarda hokej, tak jsem se na něj měli jít juknout. Tentokrát jsem nemohl spát u Jirky, protože tam měl přítelkyni, tak jsem se domluvil s Jardou. Měl jsem slíbený komfort, pokoj jenom pro sebe. Když jsme přijeli k Jardovi, tak jsme si řekli, že přece ještě nepůjdeme spát, Jarda otevřel vínko, popíjeli a probrali jsme snad úplně všechno :-).

Ráno bylo vstávání krušné, měl jsem srazík na chvilku s Terkou. Šli jsme na Václaváku do Ovocného baru. Tam jsme posnídali, dal jsem si medovník, mňam, mňam :-). Srazík jsme měli naplánovaný jenom na chvilličku. Probrali jsme toho ale hóóóóódně. Potom jsem měl sraz, na který jsem se hodně těšil. Měl jsem se tam totiž potkat s Kristýnkou. Potkali jsme se netradičně u koně :-). Pak jsme se vzdali na procházku. Šli jsme na Staromák, potom jsme šli přes Karlův most až na Hrad. Cestou jsme si povídali. Byla to moc příjemná procházka. Z Hradu jsme vyrazili směrem na Petřín. Tam jsme ale nedošli, místo toho jsme šli dolů takovým pěkným parčíkem (fakt netuším, jak se to tam jmenuje :-), jenom vím, že tam je památník obětí komunismu 🙂 ). Už od doby, kdy jsme se potkali jsme se domluvili, že zajdeme někam na obídek, ale před tím jsme ještě neměli hlad. To se teď změnilo, tak jsme šli směrem na Anděla. Cestou jsme šli kolem Pizzerie Einstein, tak jsme si tam skočili na pizzu. Vzpomněl jsem si, že když jsem byl v Praze naposledy, tak jsem tu seděl taky (tenkrát to ale bylo s Dančou a s Davidem). Po obídku jsme si řekli, že bysme mohli skočit do kina, tak jsme šli. Byli jsme kousíček od Anděla, kde jsou dvě multikina. šli jsme do Palace cinemas. Když jsme tam přišli, tak jsme měli dva favority. Jedním byl film Deja vu a druhým Obsluhoval jsem anglického krále. Nakonec to vyhrál anglický král a musím říct, že to byla sqělá volba. Sranda od začátku do konce. Pak už se nám začal náš společný čas pomalu krátit. Ještě jsme zašli na zmrzku do Meca, pak jsem Krystýnku doprovodil na zastávku a byl konec super času ztráveného dohromady.

Sice to byl konec sqělého času, ale další super akcička se měla teprve konat. Jel jsem do Dejvic za Šárkou, Jardou a Jirkou. Nejdřív jsem ten zimní stadion nemohl najít, ale nakonec se to podařilo. Po chvíli jsem tam dokonce objevil i Šárku a Jirku (i s přítelkyní). Objednali jsem si véču, dnes jsem si dal kuřecí křidýlka. Kdyby k tomu dávali jinou omáčku, tak by to bylo dokonalé :-). Ještě než jsem pojedl, tak jsem se šel podívat na led a něco tam pofotit. Aby měl Jarda nějaké fotky :-). Tak mě napadá, budu mu je muset poslat. Po večeři jsme jeli do města. Domluvili jsme kino (ano dnes už podruhé do kina 🙂 ). Vybrali jsme film Dokonalý trik. Bylo to o kouzelnících, ale víc o tom psát nebudu. Jenom napíšu, že rozhodně stojí za to na to jít. Kino skončilo asi o půl jedné. Jarda tam byl autem, tak zavezl Jirku a Šárku domů a my jsme vyrazili bydlet k Jardovi. Po cestě jsme dostali super nápad, zajít do Delvity a koupit nějaké vínko :-). Naštěstí tam mají otevřeno do tří, takže v tom nebyl problém. A jak jsem si to naplánovali, tak jsme to i udělali. A zase jsme probírali všechno možné i nemožné :-). Spát jsme šli až kolem půl čtvrté.

Naštěstí jsem v neděli nevstával tak brzo jako v sobotu, tak jsem se aspoň trošku vyspal. Ne, že bych si stěžoval, zatím se tato návštěva Prahy vyvíjela moc dobře. Na oběd jsem měl srazík s Dančou a s Davidem. šli jsme do Mušketýra. Už jsem si myslel, že mi přestali dělat pravěké brambory, ale nakonec jsem je v tom jídelníčku našel :-). Po obídku jsme šli do knihkupectví. Danča chtěla někomu koupit dárek. Aspoň jsem se podíval na knížky :-). Pak už jsme pospíchali zase do Celetné, kde jsem měl sraz opět s naší známou partičkou – Šárka, Jirka a Jarda. Skočili jsme do kavárny, dal jsem si zmrzlinu s horkým ovocem. To jsem si vždycky chtěl dát v jedné restauraci ve Zlíně. Tak jsem si to dal tady. A jako že jo :-).

No, pak už mě čekala jenom cesta zpátky na hlavák, odkud jsem jel zase zpátky domů. Před tím jsem se ale se všema pěkně rozloučil. Teď už můžu jenom vzpomínat na to, co jsem o víkendu všechno zažil a těšit se, až sem zase přijedu :-).

(110)

Napsat komentář

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..