Výběr systému pro stránky

A už je to tady. Slibovaný článek o tom, jak jsem si vybíral systém, který použiju pro vytvoření těchto stránek.

Jak už jsem psal v předchozím článku, dřív stránky fungovaly za pomocí několika *PHP* skriptů, které jsem si sám vytvořil. Vypadaly takto. Pro fotogalerii jsem používal fotogalerii coppermine, ‘Protože jsem chtěl zprovoznit i blogovací systém, tak jsem se rozhodl nějaký najít. Od jednoho kamaráda jsem se dozvěděl, že on na svých stránkách používá systém wordpress:. Tento systém mi ale přišel poněkud komplikovaný. člověk si ho sice určitě může přizpůsobit k obrazu svému, ale asi by to bylo na dlouho.

Dalším systémem, který jsem zkoušel byl trublog. Tento sytém se dá určitě upravit jakkoliv, o čemž svědčí např. stránky “Jirky Chomáta. Mě se to ale po chvíli zkoušení nepodařilo. Říkal jsem si, že podobných systému musí být určitě víc, a tak jsem hledal dál.

Třetím systémem, který jsem testoval byl blog:cms. Po chvíli hledání na internetu jsem narazil na zajívamý članek, který mě přesvědčil, abych zkusil ještě něco jiného, a to systém rs2. Podle autora članku byl ze všech porovnávaných systémů *rs2* nejlepší.

Po vyzkoušení musím říct, že se mi líbil ze všech mnou vyzkoušených systémů nejvíc, a tak jsem se rozhodl, že ho použiju i na svých stránkách. Tak a teď už víte, co mě vedlo k tomu, že stránky vypadají tak, jak vypadají :-). Díky juneau (autor systému *rs2*).

(103)

Napsat komentář

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..